Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.366

Ako vybrať podprsenku pre väčšie prsia?

Ak patríte k ženám, ku ktorým bola príroda v hornej časti tela štedrá, určite zbierate nie vždy vítané poznámky zo strany mužov a občas aj - z vášho pohľadu trochu nedôvodnú - nevraživosť od ostatných žien. Pritom len vy sama viete, ako náročné je väčšie poprsie "nosiť" a ešte navyše ho aj vhodne "obliecť".

Zvoliť ten správny model pre väčšie prsia nie je nič ľahké. Pokúsime sa vám poradiť, ako a podľa čoho vyberať a čo zohľadniť, aby Vás napríklad nebolel chrbát, čo je u majiteliek veľkého poprsia častým a zďaleka nie jediným problémom.

U podprseniek väčších veľkostí je veľmi dôležité vybrať skutočne vhodný, perfektne padnúci a predovšetkým dokonale funkčný model. Dnes už našťastie neplatí, že tým ako sa zvyšuje veľkosť, znižuje sa elegancia a vzhľad. V súčasnej dobe sú aj väčšie veľkosti podprseniek dizajnovo takmer identické ako tie menšie. Ak sa však jedná o kvalitný produkt, je vo väčších veľkostiach vybavený určitými špeciálnymi prvkami navyše.

Ako sme už povedali, správne vybraná podprsenka môže predísť mnohým zdravotným komplikáciám, ktorými veľmi často ženy s veľkými prsiami trpia. Medzi tie najčastejšie a najznámejšie patria bolesti chrbta a krčnej chrbtice. Výskumy preukázali, že viac ako 75% žien nosí nesprávny model podprsenky, čo predovšetkým znamená, že nie je vhodný pre ich veľkosť. A budete skutočne prekvapená, koľko a akých problémov v oblasti zdravia to môže priniesť!

Bolesti hlavy, chrbta a krčnej chrbtice sme už spomenuli. Tieto ťažkosti vznikajú, ak ženy nosia menšie veľkosti, ktoré ich tlačia a sú tesné. Ide hlavne o tzv. zarezané ramienka, ktoré tlačia na ramenné svaly a tým okrem bolesti spôsobujú napätie, ktoré sa následne šíri do celého tela, predovšetkým do oblasti hlavy. Tlak v oblasti rebier môže dokonca spôsobiť aj problém s trávením. Takto môžu vzniknúť celodenné nepríjemné problémy s často veľmi ťažko identifikovateľnou príčinou. A pritom to je tak jednoduché! Podprsenka pre väčšie poprsie musí mať hlavne pohodlné, široké a vypodložené ramienka ako napríklad tento model.

Pozornosť treba venovať aj zvoleniu správneho obvodu. Je dokázané, že slovenské ženy si často kupujú - bohužiaľ práve kvôli domnelému pohodliu - oveľa väčší objem než potrebujú. Kvôli tomu potom podprsenka v zadnej partii "vychádza" nahor, čo je nielen nevzhľadné, ale hlavne úplne nefunkčné. Potom sa totiž ramienka posúvajú vpredu dole a tým na pohľad celé poprsie nepekne "klesá".

Zaujímavým nápadom je zapínanie vpredu, čo ocenia nielen dojčiace mamičky.

 

Ďalším takým prvkom - detailom sú kostice. Nedá sa jednoznačne povedať, že ženy s väčšími prsiami musia nosiť podprsenky s kosticami. Tento prvok môže byť pre väčšie poprsie vítanou oporou, ale niektoré ženy ho môžu pociťovať za nepríjemný a spôsobujúci otlaky. To sa týka hlavne postranných kostíc. Takže hlavným rozhodovacím momentom je vaše pohodlie, sloboda pohybu, voľnosť a komfort.

Skvelým modelom pre ženy s naozaj veľkým poprsím sú zmenšujúce podprsenky tzv. Minimizer. Tieto úžasné kúsky bielizne, ktoré sa vyrábajú vo variantoch s kosticami i bez nich, dokážu zmenšiť prsia až o dve veľkosti zužujúci účinok dosiahnete použitím menej pružného materiálu, ktorý poprsie pekne spevní a vytvaruje.


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X