Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.366

Jesenná paleta v interiéri

Jeseň je zvláštne obdobie. Niekto ju miluje a niekto neznáša. Iste, nie je jeseň ako jeseň. Môžeme si užívať babieho leta s mnohými príjemnými slnečnými dňami, ale sú tu aj novembrové plieskanice. Skúsme si teda niečo z tej krásnej jesennej palety indiánskeho leta preniesť do svojich interiérov. Potom budeme to nevľúdne počasie znášať lepšie. 

Jesenné farby sú v prírode snáď najkrajšie. Zlatisté lístie, červené šípky a jarabiny, oranžové tekvice a lesklé, žiarivo hnedé gaštany. Nie náhodou patria tieto zemité odtiene v interiérovom návrhárstve medzi najobľúbenejšie. 

Vyskúšajte napríklad prikrývky, deky a poťahy, ktorými môžete veľmi rýchlo zmeniť vzhľad svojich obývacích izieb i spální. Možno ich zaobstarať na pohovky i kreslá.

Nezabudnite tiež na dekoratívne vankúšiky, ktoré môžu byť v podobnej farebnosti - teda v tón v tóne, v tak zaujímavom a originálnom kontraste.

Materiál týchto diek a poťahov na sedací nábytok je najčastejšie bavlnený, alebo aspoň s vysokým podielom bavlny. Je to z toho dôvodu, že tieto tkaniny prichádzajú do priameho styku s pokožkou, a tak je nanajvýš dôležité, aby boli príjemné a priedušné.

Prehozy do spálne už nie sú na prírodné materiály tak náročné, pretože ich pred spaním z postelí dávame dole a líhame do bavlnených obliečok. Slúžia nám tak skôr k dekoračným účelom a ako ochrana posteľnej bielizne pred prachom a znečistením.

V nových bytoch dnes už takmer nenájdeme oddelenú kuchyňu a obývaciu izbu. Pretože dnešná doba kladie veľké nároky na čas každého človeka, je žiaduce, aby bola rodina v tejto veľkej spoločnej miestnosti čo najviac pohromade. Pre dizajn domova to znamená, že je nutné dobre a vhodne zladiť farby pohoviek, kresiel, stoličiek a samozrejme tiež obrusov a vankúšikov.

A pre takú vkusnú kombináciu farieb, ktorá sa neopozerá, je práve paleta jesenných tónov ako stvorená. Odtiene hnedej, oranžovej, červenej, vínovej a žltej sa krásne dopĺňajú a vytvárajú hrejivé čaro domova.


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X