Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.354

Dámske legíny sú hitom posledných rokov. Ako ich správne nosiť a kombinovať vám poradí pani Jana z Blancheporte.

Určite ste si už všimli, akú obrovskú renesanciu zažíva kúsok oblečenia nazývaný legíny. V rámci módnych „retro" návratov k nám tento dámsky model oblečenia doputoval späť z 80. a 90. rokov. A jeho návrat bol sprevádzaný patričnými ováciami, pretože legíny patria k najobľúbenejším, najpohodlnejším a najuniverzálnejším kúskom odevov v celej histórii.

Spomeňte si na stredovek, kedy legíny nenosili len pážatá, ale i šľachta a panovníci. V týchto dobách boli legíny výlučne pánskych odevom. To sa počas ich niekoľkých návratov zmenilo. Legíny dnes nosia takmer výhradne ženy a je nutné poznamenať, že ženy všetkých typov postáv. Pochopiteľne sa nám ponúka povedať, že niektoré silnejšie dámy by si ich nosenie mohli odpustiť, ale doba zákazov a príkazov v móde už dávno skončila!

Legíny si s vhodným vrchným dielom môže obliecť skutočne i plnoštíhla žena, stačí zvoliť tmavšiu farbu a dlhší horný diel. Dlhé vzdušné tuniky či šaty po kolená a nie je nutné sa kvôli niekoľkým kilám navyše v nosení legín výrazne obmedzovať.

Dnešná podoba legín je vďaka novým komfortným materiálom s elastomérovými vláknami ako je elastan, lycra a spandex už úplne iná ako predtým. Sú skutočne mimoriadne priliehavé a zároveň veľmi pohodlné.

Čo sa týka strihov, nie je to len základné hladké prevedenie, ale veľmi obľúbené sú i tzv. tregíny. Tregíny sú vlastne také modernejšie kaliopky, známe zo 60. rokov, ktoré majú mnoho prvkov spoločných s nohavicami, ale pretože sú veľmi pružné a priliehavé, vyzerajú ako legíny. Dalo by sa teda povedať, že sú to legíny s pásom, ktorý nie je na gumu, často je i na gombík a zips, ale je pružný a pohodlný. Tiež dole majú niekedy záložky ako nohavice.

Ďalším zaujímavým tipom legín sú tzv. džegíny. Ako už sám názov napovedá, ide o kombináciu džínsov a legín. Teda vzhľad džínsov skôr napodobňujú, charakteristické prvky ako zapínanie a vrecká majú často len „namaľované". Pochopiteľne existujú i značkové modely džegín, ktoré vyzerajú veľmi dobre a z diaľky ich možno s džínsami i zameniť. Ich hlavnou devízou oproti upnutým džínsom je pochopiteľne veľmi vysoký komfort nosenia.

Dĺžky, farby a vzory legín sú, nakoniec ako mnoho dnešných módnych kúskov, veľmi rozmanité. Vzhľadom k ich charakteru, slúžia skôr ako doplnok než model na nosenie. V uliciach sa však budeme stretávať najčastejšie s tmavšími farbami a menej výraznými vzormi. 

 

Súvisiace obrázky

   


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X
X
X