Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.366

Pred niekoľkými rokmi sa u nás udomácnili malí pomocníci v podobe jednorazových papierových vreckoviek. Postupom času z našich vreciek vytlačili, skôr nevyhnutné, vreckovky látkové a dnes si bez nich svoju nádchu ani nevieme predstaviť. Ale sú skutočne títo papieroví šikovníci o toľko výhodnejší, ako si väčšina z nás myslí? A čo záťaž na životné prostredie?

Podľa odhadu časopisu G Magazine možno látkovú vreckovku použiť až 520krát, čím sa hravo vrátia náklady vynaložené na jej výrobu oproti papierovej vreckovke, ktorá dopláca na svoje jednorazové využitie. Papierové vreckovky sú tiež omnoho náročnejšie na rodinný rozpočet. Skúste si spočítať, za koľko nakúpite ročne papierové vreckovky a na koľko Vás vyjde nákup jednej súpravy 6 alebo 12 látkových vreckoviek od Blancheporte.sk.

Ďalej sú papierové vreckovky tak veľmi náročné na odpad. Použité papierové vreckovky sa znovu nerecyklujú a po jednom použití končia na skládke alebo v spaľovni. K papierovým vreckovkám samozrejme tiež neodmysliteľné patrí igelitový obalový materiál, čo nie je pre našu prírodu jednoducho rozložiteľný prvok. Igelitové obaly pretrvávajú až stovky rokov na našich skládkach alebo končia v spaľovniach, ktoré nikto z nás nechce mať vo svojom blízkom okolí.

Väčšina z nás sa nezdráha podpísať petíciu k zabráneniu výstavby spaľovne vo svojom okolí, ale skutočne robíme všetko preto, aby sme zredukovali svoj odpad na minimum?

Látkové vreckovky hrajú významnú rolu i na poli etikety, kde platia za vyšší štandard. K otieraniu sĺz (nech už od smútku alebo od smiechu), zakrývaniu úst pri odkašliavaní alebo zotretiu nečistôt z tváre či oblečenia, pravý gentleman a pravá lady použijú vždy práve vreckovku látkovú. Pekne zloženú látkovú vreckovku môžeme často uzrieť i vo vonkajšom vrecku pánskeho saka.

Farebná alebo dokonca krásne vyšívaná látková vreckovka sa uplatní i dnes ako vkusný darček pre našich blízkych.

 

Inšpirujte sa i v širokej ponuke kvalitných látkových vreckoviek s nádychom elegancie.

 

Súvisiace obrázky

 


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X