Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.366

Dňa 29. júna odštartoval cyklistický závod Tour de France 2013 na francúzskych tratiach i televíznych obrazovkách. Udalosť, ktorá každoročne oživí záujem o cyklistiku. Vďaka známemu športovému trénerovi a výživovému špecialistovi, máte príležitosť objaviť výhody, ktoré bicykel vášmu telu prináša.

Tréner predovšetkým zdôrazňuje dôležitú výhodu bicykla a to jeho dostupnosť veľkému počtu ľudí. Pokiaľ chceme začať športovať, je omnoho ľahšie jazdiť na bicykli než začať behať. „ Existujú ľudia, ktorí nemôžu behať kvôli problémom s kĺbmi, dýchacím ťažkostiam alebo neschopnosti motivovať sa k pravidelnej aktivite, vysvetľuje inštruktor. Pre tieto tri skupiny osôb predstavuje bicykel skvelý prostriedok, ako zlepšiť fyzickú kondíciu. Tohto faktu býva využívané pri trénovaní profesionálnych športovcov a to nielen cyklistov. Bicykel nie je cudzí ani futbalistom, tenistom alebo atlétom."

Komplexný šport
Náš špecialista vysvetľuje výhody cyklistiky, o ktorých ste možno nemali ani tušenia: „Bicykel podporuje svalovú hmotu. Tiež srdcový sval udržuje v dobrej kondícii. Spevňujú sa teda predovšetkým svaly dolných končatín, tzn. lýtka, stehná a zadok. Zároveň sa posilňujú i Vaše paže."

Pri cyklistike neposilňujete iba nohy, ale celé telo už od rúk. „Svaly paže sú pri jazde na bicykli veľmi dôležité, pretože ich striedavo naťahujeme a uvoľňujeme, vysvetľuje inštruktor. Pre jazdu na horskom bicykli a do kopca to platí obzvlášť. Môžete si všimnúť, ako majú profesionálni cyklisti vypracované paže." Dôležitá informácia, „zároveň dochádza k posilňovaniu brušných svalov. Jedná sa teda o jeden z najkomplexnejších športov, ktorý môžete pestovať".

Je to zábavné a v móde
Bicykel prináša i iné blahodarné účinky než je len posilňovanie svalov: „Jedna z výhod cyklistiky spočíva vo vyššom kalorickom spaľovaní v porovnaní s chôdzou pešo. Jazda na bicykli je navyše zábavná a pomerné šetrná k ľudským kĺbom. Pestovanie tohto športu je tiež motivujúce". Cyklistika láka k výletom mimo mesto. „Okysličenie je ďalším pozitívnym efektom", vysvetľuje tréner. „U astmatikov sa eliminuje riziko záchvatu, ktoré je mnoho vyššie v mestskom prostredí a môže byť prekážkou pre venovaniu sa cyklistike".

A potom cyklistika nehrá bezvýznamnú úlohu v dnešnej spoločnosti. „Je treba nezabudnúť, že cyklistika je veľmi obľúbenou a modernou športovou disciplínou."
Rozhodnutím pre bicykel sami sebe venujete príležitosť venovať sa športu, ktorý sa prispôsobí vašim možnostiam a je omnoho zábavnejší než chôdza. Nebudete posilňovať iba svaly na nohách, ale kompletné svalstvo celého tela. Navyše jazdiť na bicykli v roku 2013 znamená byť celkom trendy. Tak prečo ešte váhate?

 

Foto © iStock


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X