Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.354

Zima bola dlhá a slnko bolo na začiatku jari viac než nesmelé. Keď sa jeho prvé lúče objavia, aby nás ohriali, máme chuť využiť to naozaj na maximum. Ale pozor, nevyhnutná je správna ochrana pokožky a očí.

Vyberte si správnu značku

Každý rok sa kozmetické značky predháňajú v invenčnosti, ako vychváliť vlastnosti práve svojich nových produktov. Predtým než si vyberiete krém, ktorý sa stane vašim sprievodcom po celé leto, je dôležité vedieť, že vo veľkej väčšine krémy filtrujú iba časť UVB žiarenia a prepúšťajú UVA žiarenie. Tieto žiarenia sú pôvodcami hnedých škvŕn a starnutia pokožky. Odporúčame teda zvoliť skôr krém s ochranným faktorom najmenej 30, ktorý poskytuje rovnako ochranu pred UVA žiarením ako napríklad Photoderm Max SPF 50+/UVA 38 od Bioderma, ktorý je odporúčaný i do extrémnych slnečných podmienok.

Krém 2 v 1

Dnešné ženy sú, čo sa týka výberu krému na opaľovanie, veľmi náročné, žiadajú od neho stále viac! Ak chcete pri použití krému na opaľovanie zároveň svoju pokožku i hydratovať, zvoľte produkty solárnej kozmetiky Uriage, ktoré zaistia intra a extra bunečnú hydratáciu. Spojenie ochrannej starostlivosti pred slnečným žiarením a proti vzniku vrások to je Crème Solaire Anti-rides Visage 30 od Clarins, ktorý je ozajstným anti-age kokteilom. Je vaším krédom skôr bio? Nová nariadenia zosilnili svoje kontroly a výsledkom bolo stiahnutie niektorých produktov. Bez obáv môžete teda vyskúšať Fluides Protecteurs Visage et Corps od Kibio nebo Fluide Protecteur 50 od Phyt's. A konečne, novým trendom sú slnečné krémy so zoštíhľujúcim efektom ako napr. Traitement Amincissant Solaire de Somatoline 30.

Predĺžte hydratáciu

Počas letných večerov je aplikácia krému po opaľovaní ozajstným rituálom, ktorý je zároveň i okamžikom relaxácie a intenzívnej hydratácie. Je na vás, ktorý typ starostlivosti si vyberiete: osviežujúci gél, ultra výživný krém, pleťové mlieko s exotickým parfumom či efektom predĺženia opálenia... Vybrali sme pre vás niekoľko kľúčových produktov pre rok 2013: Brume lactée fraîcheur après-soleil (svieži balzam po opaľovaní) od Galénic, lait après-soleil nourrissant (výživné mlieko po opaľovaní ) Biafine, le Soin après-soleil nutri-prolongateur (starostlivosť po opaľovaní s predlžujúcim efektom) Bio Beauté od Nuxe alebo Super soin après-soleil prolongateur de bronzage (super starostlivosť po opaľovaní , predlžuje opálenú pokožku) de Sisley..

Chráňte i Vaše oči

Pozor na oči, slnko neútočí len na pokožku, je rovnako škodlivé pre očné tkanivo. Týka sa to zvlášť deti mladších 12 rokov, ktorých očná šošovka prepúšťa takmer 75% UV žiarenia oproti 10% vo veku 25 rokov! I keď ich vaše deti budú žiadať, určíte nekupujte okuliare, ktoré im je možné kúpiť napríklad v hračkárstve, zvoľte vždy kvalitný model, ktorý odpovedá európskym nariadeniam. To sa týka i vás, bez slnečných okuliarov sa jednoducho neobídeme. Ultrafialové lúče zrýchľujú vznik šedého zákalu, ktorý je charakterizovaný zakaľovaním rohovky, ktorá bráni svetlu dostať sa na sietnicu. Vyberte si kvalitný filter UV lúčov, vždy modely označené CE a číslom od 1 do 4. Na pláži či na horách vždy zvoľte kategóriu 4 alebo 5. Pozor ak zvolíte ochranu číslo 5, majte na pamäti, že s takýmito okuliarmi nie je možné šoférovať.

Mrknite na trendy 

I keď máte na pamäti, že kvalita slnečných okuliarov je zásadná, i tak je jasné, že pri výbere slnečných okuliarov hrá dôležitú úlohu popri tvare obličaja hlavne tiež móda. Už niekoľko rokov zostávajú tým najhorúcejším trendom okuliare XXL! Čo sa týka farieb, u značiek Kenzo a Burberry dominuje zelená, jednotkou sú zvlášť pánske modely. Značky Roberto Cavalli a Nina Ricci vsadili na veľký návrat vzorov zvieracej kože. Motýlie okuliare sú stále top! Štvorcové modely inšpirované slávnym Wayfarer sú toto leto in a Alexander Wang a Stella McCartney to vedia.

Majte správne návyky

Už ste si určíte vybrali ten ideálny opaľovací krém i slnečné okuliare , ktoré vás budú sprevádzať celým letom. Máme pre vás ešte niekoľko rád, ako sa chrániť pred úpalom či spálením pokožky na slnci:

  • nevystavujte sa slnku medzi 12 - 16 h.
  • namažte sa opaľovacím krémom každé dve hodiny a vždy po kúpaní
  • i po niekoľkých dňoch opaľovania sa stále chráňte
  • chráňte sa i v dňoch, kedy nie je veľké teplo - nebezpečná je intenzita UV žiarenia, nie vysoká teplota
  • maximálne chráňte deti: sú na slnko citlivejšie než my
  • noste široký klobúk a slnečné okuliare
     

S dokonalou ochranou sa slnko stane vaším najlepším letným priateľom!

 

Súvisiace obrázky

 


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X
X
X