Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti cookies. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií tu.

Rozumiem
- +

Aktuálne >>

Aktivovať kód akcie 125.366

Prajete si prežiť dovolenku inak než obvykle? Už nechcete iba leňošiť na plážovom ležadle? Sníte o objavení neznámej krajiny podľa vlastného tempa? Ďalej nehľadajte, máme pre Vás riešenie: navštívte Francúzsko na bicykli! Čaká vás mnoho turistických možností podľa Vašej nálady a možností. Každý si nájde to svoje. Navyše sa jedná o ekologický dopravný prostriedok, tak čo si priať viac?! Vybrali sme pre Vás niekoľko nápadov na cyklo-výlet.

Pozdĺž riek a potokov

Cyklistický výjazd pozdĺž rieky je sen: tichá krajina, harmonický vodný tok... Krásna cesta pôsobí ako balzam na dušu! V posledných rokoch sa verejné subjekty zasadili o úpravu riečnych brehov a vybudovanie nových cyklotrás. Najznámejšia z takých trás je samozrejme Loira na bicykli. Jej 8 000 km priláka ročne 700 000 cyklistov. Pokiaľ ale máte radšej menej frekventované cesty, odporúčame vám skôr trasy pozdĺž: rieky Oise, Rhóny, Garonny a kanálu Nantes. Vodné toky vás privedú do krajiny, ktorú by ste po ceste autom neobjavili.

Okolo jazier

Ďalší skvelý cyklotip: prečo sa nezviezť okolo jazier?! Napríklad v Alpách ponúka jazero Bourget desiatky kilometrov cyklotrás. Jazero Jura vás okúzli impozantnosťou a upravenými cestami. V regióne Auvergne 4,5 km dlhá zelená terasa okolo jazera Chambon predstavuje ďalšiu alternatívu.

Na morskom pobreží

Máme výhodu, že európska časť Francie číta cca 7 000 km pobreží, čo nabáda k nesmiernemu množstvu ciest! Cyklisti si užijú výlety medzi piesočnými dunami a plážami, výhľady z útesov... Trasy boli špeciálne upravené pre čo najvyšší komfort ich užívateľov... potom už stačí len poslúchať upokojujúce šumenie mora. Trasa Vélodyssée merajúca takmer 1 400 km vedie pozdĺž Atlantického oceánu, z Anglicka do Baskicka; je celkom isté, že pokiaľ neprejdete celú trasu, nájdete si úsek, ktorý sa Vám bude páčiť. Ostatne i krajina a trasy okolo miest Dieppe, Seine-Maritime ležiacich na Alabastrovom pobreží si Vás získajú. Azúrové pobrežie ponúka viac než len povaľovanie na pláži: šliapnutím do pedálov objavíte morské pobrežie!

História a gastronómia

Zaujímate sa o odkazy historického dedičstva ako napr. zámky na Loire? Na bicykli môžete obdivovať architektúru takmer zo všetkých uhlov! A navyše za mnoho príjemnejších podmienok než v autobuse plnom turistov, že?! Objavte tiež zámky v Il-de-France (Versailles, Rambouillet...). V Carcasonnu sa vám z katarských hradov a úchvatného okolia zatají dych. Hlboko sa nadýchnite, nech môžete pokračovať vo Vašej ceste! Oslovuje Vás skôr kulinárske umenie? Potom sa prejdite vinicami v Saint-Emilion alebo Champagne. Región Bourgogne tiež predstavuje ideálnu destináciu, pokiaľ radi objavujete prírodné krásy, historické dedičstvo a kulinárske umenie. V každom prípade pre Vás zastávky na týchto miestach budú nezabudnuteľné.

Zelený život

Pokiaľ ste strávili hektický rok a teraz netužíte po ničom inom než po pokoji, voľnom priestore a vtáčom speve, vydajte sa na vidiek do jeho rôznorodej prírody. Tiež tu mnoho regiónov disponuje špeciálne upravenými cyklotrasami. Napr. Périgord Noir je vysneným miestom, kde sa vám bude príjemne dýchať a zároveň vás oslní svojou prírodnou krásou. A čo povedať o Normandii, vyhlásenom regióne zelene?! Napr. Calvados Vám ponúka viac než 170 km cyklotrás. A pri šliapaní do pedálov si môžete zaspievať slávny hit „Made in Normandy" od dua Stone a Charden! Pokiaľ Vás ale skôr láka spev cikád a labutí, vydajte sa do dedín a levanduľových polí v Provence... Okúzlia vaše zmysly!

 

Teraz je rozhodnutie iba na Vás! Ste pripravení nasadnúť na váš bicykel?! Pozor, 3, 2, 1... smer dovolenka!

 

Tip: Kúpte si nové športové oblečenie nielen na bicykel od Blanecheporte.

© Kurhan - Fotolia.com


Prihlásenie
Registrovať
Zabudnuté heslo
Zabudnuté heslo
X
X